Zęby mądrości w wielu przypadkach stają się bardzo problematyczne. Do dentysty często trafiają pacjenci, którzy borykają się z różnymi dolegliwościami zdrowotnymi w wyniku częściowego zatrzymania wyrzynania ósemki. Ból skłania do tego, aby odwiedzić gabinet stomatologiczny. Na wykonanym zdjęciu RTG będzie wyraźnie widać, w którym miejscu znajduje się problem. Zęby mądrości mogą uciskać na tkanki lub nawet prowadzić do rozchwiania sąsiadujących zębów. Zdarzają się także przypadki uszkodzenia uzębienia. Warto mieć na uwadze to, że zęby mądrości są umiejscowione w taki sposób, że trudno o nie właściwie dbać, co niestety sprzyja powstawaniu próchnicy.
Chirurgiczne usuwanie ósemek w narkozie – Co warto wiedzieć?
Jeśli pojawią się jakieś problemy z zębami mądrości, to można oczywiście wdrożyć odpowiednie leczenie stomatologiczne, ale czasem najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie ósemki. Niestety nierzadko przeprowadzenie zabiegu staje się problematyczne ze względu na jego skomplikowanie. Warto pomyśleć o chirurgicznym usunięciu ósemek pod narkozą. Jeśli ktoś ma niski próg bólu, jest uczulony na środki służące do znieczulenia miejscowego lub panicznie boi się wizyty u dentysty, to podanie narkozy będzie najlepszym rozwiązaniem. Można polecić to również przy ekstrakcji wielu zębów podczas jednej wizyty. Chirurgiczne usuwanie ósemek pod narkozą jest często wybierane w przypadku pacjentów, którzy nie współpracują z lekarzem. Dotyczy to dzieci, osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi.
Chirurgiczne usuwanie ósemek pod narkozą ile trwa?
Zabieg chirurgicznego usunięcia ósemek w narkozie może trwać zaledwie kilkanaście minut, jeśli nie pojawiają się żadne komplikacje. Wszystko zależy od liczby usuwanych zębów podczas jednej wizyty, warunków anatomicznych, wybranej metody, użytych narzędzi, doświadczenia chirurga. Trzeba odczekać, aż znieczulenie zacznie działać, po wyrwaniu zęba wszystko musi zostać dobrze oczyszczone i zszyte.
Chirurgiczne usuwanie ósemek pod narkozą ile kosztuje?
Usuwanie ósemek w narkozie jest zabiegiem wykonywanym w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Pacjent nie musi wobec tego ponosić kosztów leczenia. Pojawia się jednak pewien istotny problem, a mianowicie długie oczekiwanie na przeprowadzenie zabiegu. Konieczne staje się zapisanie do dentysty, kolejki są niestety długie i czasem trzeba czekać nawet parę miesięcy. Jeśli komuś się spieszy lub chciałby po prostu jak najszybciej pozbyć się problematycznego zęba ze swojej jamy ustnej, to należy wykonać usuwanie ósemek w narkozie prywatnie. Zatrzymane zęby mogą być bardzo dokuczliwe, powodować wystąpienie opuchlizny, silnego bólu. Wszystko to utrudnia codzienne funkcjonowanie, a nie można przecież ciągle przyjmować tabletek przeciwbólowych. Prywatne leczenie będzie wobec tego najlepszym rozwiązaniem. W przypadku wyrywania zwykłego zęba trzeba zapłacić mniej więcej 200 złotych. Cena wzrasta, jeśli doszło do częściowego zatrzymania wyrzynania zęba. Wiąże się to z wydatkiem rzędu co najmniej 300 złotych. Skomplikowana ekstrakcja ósemki, która się całkowicie zatrzymała, to koszt powyżej 400 złotych.