Proteza szkieletowa nakładowa na teleskopach

W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszy się proteza szkieletowa nakładowa na teleskopach. Od dziecka uczymy się podstawowych zasad higieny jamy ustnej, ale z biegiem lat czasem o nich zapominamy.

Korony teleskopowe

Wielu pacjentów każdego roku boryka się z problemem utraty zębów. Niestety ma to negatywny wpływ na samopoczucie, a także obniża pewność siebie. Każdy chciałby mieć proste i białe zęby, ale czasami zbyt późno zaczyna się o nie dbać. Kluczowa jest przede wszystkim odpowiednia higiena jamy ustnej. Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie może nie być wystarczające, dlatego dobrze jest to robić zawsze po jedzeniu. Warto wziąć ze sobą szczoteczkę na imprezę lub wyjazd. Luki w łukach zębowych wpływają mocno na samopoczucie, a do tego upośledzona jest funkcja mowy oraz żucia. Niejednokrotnie zaburzone zostają rysy twarzy, a sama twarz ulega deformacji. Osoby, które częściowo utraciły uzębienie naturalne mogą korzystać z wielu rozwiązań protetycznych. Protezy nakładkowe są przykładem dobrego rozwiązania.

Technika wykonania koron teleskopowych

Warto zwrócić uwagę na fakt, że są to protezy ruchome, które można zakładać oraz zdejmować samodzielnie. Na własnych zębach pacjenta mocowany jest ten typ uzupełnienia protetycznego. Należy pamiętać, że zęby pacjenta muszą być wcześniej odpowiednio przygotowane. Mogą być też wszczepione do kości wyrostka zębodołowego. Na rynku dostępne są nie tylko protezy całkowite, ale również częściowe. Od indywidualnej sytuacji konkretnego pacjenta uzależniony jest wybór odpowiedniego typu protezy.

Implanty zębowe lub korzenie zębów są wykorzystywane przez protezy nakładowe. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że leczenie endodontyczne wykonuje się w przypadku własnych korzeni zębowych ze zniszczoną koroną. W takiej sytuacji należy założyć wkład korzeniowy, który powinien wystawać powyżej 2-3 mm wyrostka zębodołowego. Proteza szkieletowa nakładowa na teleskopach może całkowicie odmienić twoje życie. Warto dodać, że powierzchnia wkładu, która wystaje powyżej brzegu wyrostka może posiadać retencyjny element w formie kuleczki lub być całkowicie gładka.

Ile kosztuje proteza na teleskopach

Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych techników dentystycznych, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Każdy człowiek ma inaczej rozmieszczone korzenie w jamie ustnej, dlatego nie na wszystkich korzeniach zębów umieszczane są elementy retencyjne. Wykorzystanie retencji na elementach magnetycznych również jest możliwe. Możliwości technologiczne są obecnie ogromne, dlatego warto z nich korzystać. Od 2500 zł zaczynają się ceny protezy teleskopowej, która wykorzystuje dwa rodzaje koron. Warto dodać, że z akrylu wyprodukowana jest płyta protezy typu overdenture.

Pod względem kolorystycznym nie różni się praktycznie niczym od barwy dziąseł. Wspólnie z pacjentem ustalany jest kolor i kształt zębów w protezie nakładowej. Protezy oparte na implantach są zdecydowanie najlepszym sposobem odbudowy utraconego uzębienia. Koszt podstawowej protezy na implantach to około 6000 – 7000 zł. Należy pamiętać, że odcień zębów protezy powinien być dopasowany również do karnacji pacjenta. Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, co to jest proteza szkieletowa nakładowa na teleskopach.