Ile kosztuje operacja szczeki?

Operację szczęki wykonać można na dwóch lub jednej szczęce Warto dowiedzieć się, ile kosztuje operacja szczeki.

Rodzaje operacji szczęki

Operacja szczęki ma fachową nazwę i jest to operacja ortognatyczna. Na uwagę zasługuje fakt, iż może być ona przeprowadzona na obu szczękach lub jednej wybranej. Po co robi się operację szczęki? Przede wszystkim po to, aby pacjent miał prawidłowy zgryz. Prawidłowe i bezproblemowe gryzienie poprawia komfort życia pacjenta, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na taki ruch. Dzięki tej operacji szczęka oraz żuchwa stają się równo ułożone względem siebie, co prowadzi do idealnej harmonii twarzy pacjenta. Co ważne, operacja taka wpływa również na tkanki miękkie, ponieważ przesuwają się policzki, broda, wargi oraz nos. W dawnych latach nie podejmowano się operacji szczęki na tak szeroką skalę, jak obecnie, ponieważ rozwiązaniem wówczas używanym był tzw. kamuflaż ortodontyczny. W tym celu używano ruchomych lub stałych aparatów, których noszenie miało na celu wyrównanie zębów.

Ile trwa operacja szczeki?

Każdy pacjent, który chce się poddać temu zabiegowi, powinien odpowiednio się do niego przygotować. Należy być świadomym tego, że trwa on bardzo długo i pacjent musi być mocno zaangażowany. Przed zabiegiem wykonywany jest wywiad z pacjentem, w czasie którego lekarz musi podjąć decyzję co do sposobu przeprowadzenia operacji.
Rolą pacjenta jest przedstawienie swoich wymagań oraz zmian, do których ma doprowadzić zabieg. Co ważne, zabieg ten musi być poprzedzony leczeniem ortodontycznym, ponieważ tylko w ten sposób uzyskać można odpowiednie warunki zgryzowe. Dzięki ortodoncji zyskuje się również poprawny profil twarzy. Pacjent, który zakwalifikował się do operacji, może być pewny tego, że dojdzie do znaczących zmian w ułożeniu jego szczęki. Niestety po zabiegu, pacjent musi odpocząć, co może trwać nawet kilka dni na oddziale szpitalnym. W tym celu należy być przygotowanym i zabrać ze sobą potrzebne rzeczy, takie jak środki higieniczne, książki, laptop lub smartfon. Wiedząc, jak wygląda operacja, należy zaznajomić się z tym, ile kosztuje operacja szczeki.

Ile kosztuje operacja szczęki

Należy być świadomym tego, że po operacji zarówno szczęka, jak i żuchwa muszą być połączone specjalnym wyciągiem międzyszczękowym. Nosić należy go przez okres około czterech tygodni. Noszenie tego wyciągu wiąże się, z tym że nie można przez jakiś okres otwierać ust. Wtedy też pacjent musi jeść przez słomkę lub strzykawkę, dzięki której będzie można dostarczyć niezbędne składniki odżywcze do organizmu. Chcąc poddać się temu zabiegowi, należy wiedzieć ile kosztuje operacja szczeki. Cena ta zależna jest od miejsca, w którym chcemy udać się na leczenie. W większych miastach takich jak Warszawa, Wrocław czy Kraków, cena ta może być wyższa niż w mniejszych miejscowościach. Jako iż operacja szczęki to bardzo ważny zabieg, zaleca się leczenie u zaufanego specjalisty, który działa w lecznicy o ugruntowanej pozycji na rynku lokalnym. Gwarantuje to zadowolenie oraz brak komplikacji po zabiegu.