Jakie wybielanie zębów wybrać?

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się wybielanie zębów. Nic w tym dziwnego, bo przecież proste i białe zęby są wizytówką każdego człowieka. Każdy chce się szeroko uśmiechać, a żółte zęby są dla wielu osób wstydliwym problemem. Jest wiele metod wybielania. Jakie wybielanie zębów wybrać? Czy lepiej zdecydować się na wizytę w gabinecie stomatologicznym, a może wybrać domowe sposoby?

Najlepsza metoda wybielania zębów – jak wybrać odpowiednią dla siebie?

Nowoczesne metody i narzędzia do wybielania zębów umożliwiają pacjentowi wybór najlepszej metody dopasowanej do jego potrzeb czy zasobności portfela. Jakie wybielanie zębów wybrać? O tym powinien zdecydować lekarz stomatolog. Oczywiście decyzja powinna zapaść wspólnie z pacjentem, który musi znać wszystkie zalety i wady konkretnego sposobu.

Dla wielu osób ważnym wyznacznikiem jest także cena, a ta różni się od siebie czasami dość znacząco. Niektóre osoby decydują się na wybielanie domowymi sposobami, które też są skuteczne. Należy jednak zachować ostrożność, aby nie doprowadzić do uszkodzenia szkliwa lub innych problemów, które mogą skończyć się koniecznością wydania dużych pieniędzy na leczenie stomatologiczne.

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym vs. w domu – co wybrać?

Wybór metody wybielania dla wielu osób może być kłopotliwy. Na początku wielu pacjentów zastanawia się, jakie wybielanie zębów wybrać – metodą domową, a może w gabinecie stomatologicznym? Domowe sposoby są tańsze, ale nie przynoszą takich rezultatów. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym przy użyciu lampy powoduje, że efekt utrzymuje się nawet do dwóch lat. Wadą tej metody może być fakt, że zęby stają się wrażliwe na różnice temperatur i bodźce zewnętrzne. Metoda jest bezpieczna, ale nie może być wykonywana częściej niż co dwa lata.

W przeciwnym wypadku można uszkodzić szkliwo. Często domowym sposobem jest soda oczyszczona, która jest tania i łatwa w użyciu. Należy jednak uważać, gdyż jest to substancja silnie ścierająca i może uszkodzić szkliwo. Tak samo sprawa wygląda z użyciem węgla. Bezpieczniejsze są nakładki wybielające, które jednak mogą rozjaśnić zęby jedynie o pół lub jeden ton.

Czy wybielanie zębów jest wskazane dla wszystkich?

Jakie wybielanie zębów wybrać, zależy od zdrowia pacjenta i jego zasobności portfela. Wiadomo, że domowe sposoby są dużo tańsze, jednak przynoszą mniej widoczne efekty. Wybielanie w gabinecie stomatologicznym jest skuteczniejsze, ale droższe. Jednak u dentysty można liczyć na profesjonalne podejście i wskazanie metody, która jest bezpieczna w konkretnym wypadku. Jeśli pacjent ma ubytki lub uszkodzone szkliwo, to zabieg nie może zostać przeprowadzony. W trakcie wybielania stosowane są środki drażniące, które nie mogą przedostać się do miazgi zęba lub nerwów. Wybielanie zębów nie może być przeprowadzone u kobiet w ciąży i karmiących. Jakie wybielanie zębów wybrać, powinno być uzgodnione z lekarzem stomatologiem i lekarzem rodzinnym, którzy przeprowadzą badania i ocenią, czy jest to dobry moment na rozjaśnienie zębów.